העמותה הישראלית לקידום חקלאות מחדשת ואגרופורסטרי קמה מתוך הבנה שעל מערכות ייצור המזון שעליהן אנו מתבססים כאנושות להשתנות באופן משמעותי.

על השינוי להיות הוליסטי ומקיף, החל מהאדמה עצמה בה גדל המזון , דרך האופן שבו החקלאי מקבל החלטות מהותיות, ועד החלטת הצרכן איזו תוצרת ברצונו לרכוש. כיום כבר אין מחלוקת על כך שבתוך אדמה וסביבה בריאה, צומח מזון איכותי ומזין. הערך המוסף, הדובדבן שבקצפת, שמתקבל משינוי הדרך שבה אנו מגדלים את מזוננו – הינו הקבלה של מערכות יצור מזון עמידות יותר בפני הנזקים שמביאים איתם שינויי האקלים, ואף הוכח שהן מסוגלות לסייע במיתון  של השינויים הללו. 

היישום של שיטות מעולם החקלאות המחדשת (Regenerative Farming) הינו רלוונטי עבור כל מי שמייצר וצורך את מזונו מאדמות כדור הארץ. 

חקלאות כפי שהיא מתקיימת כיום, נחשבת לאחד מהגורמים העיקריים התורמים לשינויי האקלים, אך באופן אירוני, היא גם אחד מהתחומים שמושפעים וניזוקים במיוחד משינויים אלה. 

בכל העולם כיום עולה המודעות לנזקים הסביבתיים הנגרמים עקב גידול מזון במערכות חקלאיות קונבנציונאליות, אך במקביל גם מתרחבת ההבנה, שהמעבר ליישום של שיטות מעולם החקלאות המחדשת, תורם להגברת החוסן של מערכות יצור המזון בכלל ומפני שינויי האקלים בפרט, על ידי העשרת המגוון הביולוגי, הגנה על הקרקע מפני סחף והגרעה,  שיפור בריאות הקרקע, ועוד אינספור תועלות נוספות. אנו בעמותה מבינים שקיים היום צורך בשינוי משמעותי באופן שבו אנו מייצרים וצורכים מזון. 

חובתנו כבני אנוש, לכבד ולשמור על משאב הקרקע העומד לרשותנו, אם ברצוננו להמשיך ולהפיק תוצרת מזינה ובריאה, באופן בר קיימא לאורך שנים רבות, וזאת על ידי שינוי האופן שבו אנו מגדלים ומייצרים מזון. כתוצאה מכך, המערכות האקולוגיות המקומיות יוכלו להתחיל להשתקם ולהתחדש, ואנו נוכל לצרוך מזון בריא יותר שיתרום לבריאותנו הגופנית והנפשית, ויצמצם את התלות שלנו בתוספי מזון ותרופות.