פטריות מיקוריזה חיכו זמן רב עד שאנשים יזהו עד כמה הן חשובות ליצירת קרקעות דינמיות. האורגניזמים המיקרוסקופיים הללו שותפים למערכות השורשים של כ-95 אחוז מהצמחים על פני כדור הארץ, והם בולעים פחמן בדרכים משמעותיות הרבה יותר מכפי ש"קיזוז פחמן" אנושי ישיג אי פעם.


בהרמת חופן של אדמת יער עתיקה בעצם מוחזקת בכף היד 26 קילומטרים של תפטיר פטרייתי דמוי חוט, אם ניתן היה למתוח אותו בקו ישר. רוב פטריות הקרקע הללו הן מיקוריזיות, התומכות בבריאות הצמח בדרכים אלגנטיות ומתוחכמות. הדחיפה לתפקוד חיסוני ירוק בצמחים ולרשתות כלל קהילתיות מתגלה כבסיס האמיתי של גמישות המערכת האקולוגית. אינטליגנציה עמוקה קיימת בחילופי החומרים התזונתיים התת-קרקעיים בין פטריות ושורשי צמחים, אשר בתורה קובעת את צפיפות החומרים התזונתיים של המזונות שאנו מגדלים ואוכלים.


בחקר מדע הפטריות הסימביוטיות במונחים של הדיוטות, החקלאי ההוליסטי מייקל פיליפס (מחבר הבוסתן ההוליסטי ומגדל התפוחים) מכין את הבמה ליישומים מעשיים ברחבי הנוף. הדחף האמיתי מאחורי חקלאות ללא עיבוד, גינון עם חיפויים, גידולי כיסוי, חפירה במזלגות רחבים, גידול רדוד, פרדסים בשולי היער, וכל מה שקשור לפרמקלצ'ר הוא לעזור לצמחים ולפטריות לשגשג. . . מה שאומר שגם אנחנו משגשגים.


בניית מבנה קרקע ופריון שנמשך עידנים יביא לתוצאות רק ברגע שאנו מבינים את עיקרון אי ההפרעה. כפי שאומר המחבר, "מה שמגדל מבין, מגדל יעשה". Mycorrhizal Planet שופע תובנות לגבי "תודעה פטרייתית" ומציע טכניקות מעשיות, מתחדשות, הרלוונטיות לגננים, מעצבי נוף, פרדסנים, יערנים וחקלאים. החוש הפטרייתי של מייקל יהדהד עם כל מי שמוקסם מפעולות הטבע הבלתי נראות ומודאגות לשמר ולשחזר את בריאות הקרקע שלנו


להורדת הPDF בלינק