דלקים מאובנים ורעיית בעלי חיים, מכוונים לעתים קרובות כאשמים עיקריים מאחורי שינויי האקלים והמדבור. אבל אלן סבורי, מייסד שותף של מכון סאוורי, מתחנן להבדיל. "הבעיה הגדולה יותר", הוא מזהיר, "היא הניהול השגוי שלנו במשאבים".


רעיית בעלי חיים היא לא הבעיה, זו הדרך שבה אנחנו רועים בעלי חיים. אם לא נשנה את הדרך בה אנו ניגשים לניהול קרקע, נזק בלתי הפיך משינויי האקלים עלול להימשך זמן רב לאחר שנחליף דלק מאובנים במקורות אנרגיה טובים לסביבה. ניהול הוליסטי הוא גישה של חשיבה מערכתית לניהול משאבים שפותחה על ידי


סאוורי לפני עשרות שנים, לאחר שצפה בהרס המדבר במולדתו בדרום רודזיה (כיום זימבבואה). הבין כי כאשר בעלי חיים מנוהלים כראוי הם המפתח לשיקום קרקעות העשב בעולם, הכיור העיקרי לפחמן אטמוספרי, ולמזעור ההשפעות המזיקות ביותר על בני האדם ועל העולם הטבעי.


ספר זה מעדכן את החזון משנה הפרדיגמה של Savory לשינוי המדבור, הנובע מאובדן המגוון הביולוגי, ביטול גורמים בסיסיים 'להתרוששות' אנושית ברחבי העולם, ושינויי אקלים.  פרקים מאורגנים מחדש מקלים על הקוראים להבין את המסגרת לניהול הוליסטי ואת ארבע התובנות המרכזיות העומדות בבסיסה. לצד צילומי צבע חדשים מציגים דוגמאות לפני ואחרי של אדמה ששוקמה על ידי בעלי חיים.


המהדורה החדשה המיוחלת הזו נכתבה עבור דורות חדשים של חקלאים, יזמים אקולוגיים וחברתיים ואנשי מקצוע בפיתוח הפועלים לטיפול בהידרדרות סביבתית וחברתית גלובלית. היא מציעה תקווה חדשה שעתיד בר קיימא למין האנושי ולעולם שאנו תלויים בו נמצא בהישג יד.


לרכישה בלינק