אירופה מתנתקת מהחקלאות האורגנית הישראלית, כתבה מאת אביב לביא, באתר ״זמן״, 02/10/2023


הדוח החדש של הארגון לחקלאות אורגנית חושף נתונים קשים: בתוך ארבע שנים נחתך הייצוא של התוצרת האורגנית מישראל לאירופה ב־50% ● האירופים, בניגוד לממשלת ישראל, מעדיפים לגדל בעצמם את המזון ומרעיפים מענקים על החקלאים ● החלק המלא של הכוס: האבוקדו הישראלי משגשג ומשבר האקלים, שפוגע במדינות המתחרות, עשוי לשנות את התמונה


בתוך ארבע שנים נחתך היקף הייצוא של החקלאות האורגנית מישראל לאירופה בכמעט 50% – מכמות של- 35 אלף טון בשנת 2018 ל-18 אלף טון בשנת 2022. הכתבה מראה נתונים מדאיגים על ירידה בביקוש החקלאות האורגנית הישראלית באירופה.


מדוע זה קורה אתם שואלים?


האירופאים החליטו לקחת אחריות על ייצור המזון שלהם ולגדל לעצמם נתח משמעותי מהתוצרת הנצרכת על ידי האוכלוסייה המקומית כחלק מתפיסה חדשה של ביטחון תזונתי. בניגוד לישראל, אירופה מתעדפת כתפיסה ואף במעשים, חקלאות מקומית ברת קיימא, והחקלאים האירופאים מקבלים סבסודים משמעותיים עבור כך.

קיים חשש שהירידה בביקוש האירופאי לתוצרת ישראלית אורגנית תגרום לשטחים חקלאיים רבים לעבור חזרה לחקלאות קונבנציונלית. התקווה מסתתרת אי שם בנתונים של האבוקדו הישראלי עליו עדיין יש ביקוש כרגע.


מה יכול לעזור?


מפתיע- אבל ההתחממות הגלובלית עלולה להפוך את נתוני השוק ולהחזיר את החקלאות הישראלית שוב למשוואת השוק האירופאי.

בינתיים אפשר להתנחם בנתון שכמעט הולך לאיבוד בתוך התמונה הגדולה- יש עלייה במשקים הקטנים שמטפחים גני ירק ומוכרים ישירות לקהילה המקומית. אומנם עדיין אין מספיק נתונים על כך, אבל מרגישים שזה תחום שמתפתח בצורה משמעותית. "חקלאות קטנה" לרוב מקיימת גישה המתייחסת ותומכת בבריאות האדמה והסביבה.


למאמר המלא:


https://www.zman.co.il/425623/


את התקציר כתבה: יהודית בריוזקין